Небесный врач – преподобный Афанасий Афонский

Небесный врач – преподобный Афанасий Афонский

Добрый день, дорогие посетители! Вчера была память преподобного Афанасия Афонского – святого великой горы Афон. Этому великому и дивному святому молятся о скором выздоровлении или легкой кончине тяжело болящего. О его жизни Вы можете прочитать в рубрике Жития святых под 18 июлем. Ниже мы размещаем молитвы скорому помощнику в болезненных нуждах.

 

Кондак преподобному Афанасию (краткая молитва)

Яко невещественных существ зрителя изрядна и деятельна сказателя всеистинна взывает тя стадо твое, богоглагольниче; не оскудей моля о рабех твоих, избавитися напастей и обхождений, вопиющим ти: радуйся, отче Афанасие.

Молитва преподобному Афанасию Афонскому

 Преподобие отче Афанасие, изрядный угодниче Христов и великий Афонский чудотворче, во дни земнаго жития твоего многия на путь правый наставивый и во Царствие Небесное мудре руководивый, скорбныя утешивый, падающим руку помощи подавый и всем любезен, милостив и сострадален отец бывый! Ты и ныне, в небесней пребывая светлости, наипаче умножаеши любовь твою к нам немощным, в мори житейстем различие бедствующым, искушаемым духом злобы и страстьми, воюющими на дух. Сего ради смиренно молим тя, святый отче: по данной тебе от Бога благодати помози нам волю Господню в простоте сердца и смирении творити: искушения же вражия победити и свирепое страстей море, да тако немокренно прейдем житейскую пучину и предстательством твоим ко Господу сподобимся достигнута обетованнаго нам Царствия Небеснаго, славяще Безначальную Троицу, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.

 

<< На главную страницу

Об авторе администратор Сергий

Сын священника. Отец четверых детей.
Запись опубликована в рубрике Молитвы св. Целителям. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree